f

Aktualności

2015-10-15
Kaspersky Lab wprowadza na polski rynek nowe produkty z linii 2016

Kaspersky Lab informuje o wprowadzeniu na polski rynek nowych wersji aplikacji przeznaczonych dla użytkowników domowych: Kaspersky Internet Security - multi-device 2016 oraz Kaspersky Anti-Virus 2016. W nowych produktach Kaspersky Lab stawia m.in. na zwiększenie ochrony prywatności użytkowników poprzez wprowadzenie takich funkcji jak monitorowanie zmian w systemie operacyjnym oraz zapobieganie gromadzeniu danych.


2015-06-01
Kaspersky Total Security - nowe rozwiązanie do ochrony życia cyfrowego
Kaspersky Lab informuje o wprowadzeniu na polski rynek Kaspersky Total Security - multi-device, rozwiązania bezpieczeństwa dla użytkowników domowych, które chroni platformy Windows, OS X, Android, iOS oraz Windows Phone. Rozwiązanie to stanowi następcę Kaspersky PURE i zostało stworzone z myślą o zapewnieniu ochrony przed cyberzagrożeniami oraz umożliwieniu zarządzania zasobami cyfrowymi współczesnego użytkownika internetu.


2014-05-30
Spam w kwietniu 2014 - giełdowe oszustwa i e-maile z trojanami

Eksperci z Kaspersky Lab przeanalizowali ewolucję spamu w kwietniu 2014 r. - szczególnie popularny był szkodliwy spam z życzeniami oraz z fałszywymi powiadomieniami z serwisów faksowych. Wykryto także nową falę spamu typu "pump and dump", polegającego na sztucznym pompowaniu cen udziałów w firmach celem szybkiego zarobienia pieniędzy.


2014-05-29
Dzieci i internet: problem niepożądanych treści

Każdego roku coraz więcej dzieci korzysta z internetu. Większość rodziców jest w pełni świadomych, że istnieją strony internetowe zawierające treści pornograficzne, ukazujące przemoc, promujące zażywanie narkotyków oraz prezentujące inne niepożądane treści. Jednak nie każdy rodzic wie, które konkretne kategorie takich niepożądanych stron najczęściej odwiedzają ich dzieci, ani jak często to robią. Eksperci z Kaspersky Lab postanowili znaleźć odpowiedź na to pytanie, analizując trendy wyszukiwania w internecie odnoszące się do młodych użytkowników.


2014-05-29
Kaspersky Lab, niezdobyty mur, który strzeże miejsca pracy Ferrari

Maranello Ferrari szczyci się innowacyjnością, technologią oraz ekskluzywnością swoich produktów - jest to atut, który musi być nieustannie chroniony i strzeżony. To samo dotyczy działalności Ferrari w Formule 1, gdzie dane są jeszcze bardziej tajne.


2014-05-27
Realistyczne hakowanie w grze Watch Dogs od Ubisoft dzięki konsultacji z Kaspersky Lab

Eksperci z Kaspersky Lab pełnili rolę konsultantów podczas tworzenia gry Watch Dogs firmy Ubisoft, której ogólnoświatowa premiera miała miejsce 27 maja 2014 r. Twórcy gry nawiązali tę współpracę, by sceny hakowania i inne teoretyczne działania w cyberprzestrzeni zostały zaprezentowane w grze tak realistycznie, jak to tylko możliwe – zarówno podczas samej rozrywki, jak i w trakcie scen przestawiających rozwój fabuły i postaci.


2014-05-26
Kaspersky Lab wyprzedza konkurencję w testach rozwiązań bezpieczeństwa dla środowisk wirtualnych

Kaspersky Lab opublikował wyniki testu porównawczego, w którym sprawdzono ogólną wydajność nowego oprogramowania Kaspersky Security for Virtualization | Light Agent w porównaniu z rozwiązaniami Symantec Endpoint Security oraz Trend Micro Deep Security działającymi na platformie wirtualizacji Hyper-V. Jest to pierwszy test tego nowego rozwiązania firmy Kaspersky Lab, zaprezentowanego w kwietniu 2014 r. podczas corocznego szczytu Kaspersky CyberSecurity.


2014-05-23
Jak zabezpieczyć się przed internetowymi oszustwami hazardowymi - porady ekspertów

Pokusa zdobycia pieniędzy bez żadnego wysiłku okazuje się dla wielu zbyt silna do odparcia, zwłaszcza gdy taka możliwość istnieje na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Dlatego tak ogromną popularnością cieszą się kasyna online oraz typowanie na wyścigach konnych i przy innych wydarzeniach sportowych. Jednak podobnie jak w przypadku branży zakładów i gier hazardowych w realnym świecie, obok legalnego biznesu online działają oszuści, którzy wykorzystują wysyłki spamowe w celu dotarcia do potencjalnych odbiorców. Aby pomóc użytkownikom zabezpieczyć się przed takimi oszustwami, Kaspersky Lab stworzył listę zaleceń dla tych, którzy lubią hazard online.


     Następna >>